Aug 3, 2025

📸🥰🤳(Dialog med mit Højere Selv) Er guds love, fortabelsen, evig pine, i alle danskers sindelag? Er det forkert at have sex før ægteskab, når man er kristen? Kommer Greven af Saint-Germain os alle til undsætning? ~ 3. August 2025 ~ |

SoTW - Dialogue with my Higher Self

Mød mit højere selv... 

... Hvad fortæller mit Højere Selv AKA Kollektiv Bevidsthed min Dagsbevidsthed? Et nutidsbillede om forudsigelser som påvirker os alle lokalt og globalt ...


Udgivet den 3. August 2025 af Verdensalt 

Editor's Note: Det er min egne spørgsmål (og Louis) til mit højere selv (H-S) som Louis som er min Holistiske ND, omsætter. Hentet fra mobiloptagelse den 1. August 2025. Louis og SoTW snakker i mange timer og mange ting er ikke optaget. 

Verdensbilledet kan have ændrer sig mange gang siden optagelsen alt afhængig hvilken beslutninger der tages af vores "The powers that be" og tidslinjer. Tror ikke på bestemte datoer og har aldrig gjort det i min dagsbevidsthed (bliver så let skuffet hvis ikke det holder).  

Denne gang snakker vi om (griner) om "Flat Earth fladjordstilhængere", der tror på Flad Jord, som Sidney Lee slog fast, lige inden han døde (af chokket). At vi lever under en Truman Show-osteklokke og satellitter er fake., som universet. At Stjernerne er "malet" på himmelen med maling eller består af æteriske, geometriske, pulserende lys i vandet over os. Altås, at Universet, består af vand og intet er "rundt". For ikke at tale om IceWalls og udenfor, andre hemmelig kontinenter

Selv Louis' egen datter henter inspiration, i den retning i en såkaldt 'kristen forening' og min 2 truther-homies også på SoTW. Men hvad ved Louis (og det er mig, sagde hunden) - ingenting. Det går hele vejen tilbage til 1400-tallet hvor søfolk og andre, havde en forkert teoretisk viden om Jordens form... | 
  

🙋 0. Personlige Traumer 

- Denne gang skulle jeg udredes for en “offerrolle” som gik tilbage til jeg var 14-15 år
- Har det noget at gøre med konfirmationenJA
- Var min konfirmationsgaver for små? NEJ
- Antallet af gæster? NEJ
- Begrænsninger på spiritus indtaget denne festdag? NEJ
- Var det kirken og konfirmationen at gøre? JA 
- Dvs, er det den religiøse aspekt af konfirmationsforberedelse og undervisning m.m.? JA
 
(Louis; “når mand og kvinde, i guds navn er blevet forenet, skal det blive ét kød og formere jorden. Og den der bryder guds love skal stå til evig fortabelse”) 

- Hvordan har jeg (SoTW) med den sætning? MIN ARM FALDER PLADASK TIL JORDEN 
- Dvs., hver eneste gang jeg har eller tænker på SEX, udenfor ægteskab,et er jeg så bange for guds straf? JA

(Louis gentager de samme ting som skrev med stort alle danskere når kristendommen ødelægger folks sindelag og er bange for guds straf. Det gælder ikke kun sex udenfor ægteskabet, husk på jeg er 15 år nu, men smitter også af på ens skolegang, autoriteter, arbejdsliv eller mange aspekter gennem livet - frygten for guds straf. 

Vi griner lidt af det, den har været mange gange op og vende hos SoTW, også hos Louis' patienter gennem 40-50 år. Som Louis siger, meld dig ud af Folkekirken. Men det har SoTW for længst gjort, FRYGTEN sidder der stadigvæk i min hukommelsesceller. Louis nævner, at det var en KONTROLforanstaltning fra meget gammel tid af, hvor man ville skræmme befolkningen ikke, at få for mange børn.

Ikke nok men folkekirken, biblen og regeringen gjorde mod sit folk, men også noget Anunnakierne m.fl. indførte for at mindske, at befolkningen, skulle formere os. Louis nævner også, at den fjerde dimension og lidt ind i den femte dimension, formere man sig stadigvæk, men ellers bruger man hjertet, for at vise sin kærlighed) 

- Altså man må gerne bruge sit “værktøj” til at dyrke elskov med andre som man nu er født med - også udenfor ægteskabet? Hvis jeg vidste det, hvad jeg ved i dag, hvordan har jeg så haft det uretfærdighed? GODT - ARMEN ER STÆRK


- Hvordan har jeg jeg det nu med offerrollen? GODT - ARMEN ER STÆRK
- Hvordan har jeg det nu med uretfærdighed, jobs, masser og kvinder og sex? GODT - ARMEN ER STÆRK
- Er der andre ting som er bygget ind i din “offerrolle” - du var storebror, du var den kloge og fik alle skideballerne? NEJ

(Louis fortæller om hans tid som teenager på 18-19 år med masser af "bønnemøder" i FDF/FPF. Gruppelederen skulle så afholde et bønnemøde 3 gange om ugen og aftenen og sagde; "ting der ikke er født i jeuss navn skal ikke komme ind, i guds rige". Louis tænkte så - jamen jeg har aldrig være døbt, hvad skulle jeg så gøre? Skal jeg gå til præsten uden min forældres velsignelse.  Men det turde hans så ikke afligevel. Allerede der, begyndte Louis at sætte sig ind i denne reliiongsforvirknig som ødelægger folks sindelag. Louis ville ikke dø eller for evig fortabelse, fordi, han ikke var døbt.

SoTW var også FDF'er - ganske forfærdeligt og og alle ved, at FDF har rødder i det kristne livssyn og formidler kristne fortællinger og værdier. Jeg gik ud af FDF, fordi, min bedste ven Jens-Peter, dengang, blev gruppefører og jeg blev ikke, så gik vi begge ud og godt for det. Vi lærte at være spejder, men JP's far, var meget kristen og og en stor del af FDF og blev meget, meget sur på mig især, som troede jeg har ødelagt hans søn, men JP, gik amok i konflikt og løsrivelse i teenageåren mod forældrenens  jerngreb i kristendommen). 

- Altså, hjernevaskelse med religionen - hvordan har jeg det nu med det? GODT - ARMEN ER STÆRK
- At være katolik eller ikke-katolik - hvordan har jeg det nu med det? GODT - ARMEN ER STÆRK

(Louis nævner, at som katolik, kan man betale for sine synde og derfor bliver man ikke påvirket på sammen måde)

- Er der andre religiøse trosretninger som påvirker mig nu? NEJ

(SoTW havde også problemer med fysiske skavanker som også blev tilrettet under kyndig behandling hos Louis)



🙋 1. DavidXRPLion (meget kristne budskaber, som MAGA-bevægelsen, Patriots, Trump m.fl.)

- DavidXRPLion er det sandhed han kommer ud med? NEJ
- Er det en gang gylle han lukker ud? JA 
- Hvor stor % sandheden? 30%, 20%, over 10? over 0? 0% PROCENT SANDHED

(Louis kender ikke David XRP men mit højere selv siger, man ikke kan stole på ham eller det har ingen sandhedsværdi det han kommer ud med. Han udtaler sig om XRP som kommende kryptostandard, Gematria, Numerologi, forudsigelser, RV m., m. Til Henrik - hvis du læser dette her - det er hvad mit H-S siger - det er ikke min dagsbevidsthed som snakker) 

- Har David XRP nogen former for sandhed disse tal-kombinationer af forudsigelse han kommer ud med? NEJ
- Er det David XRP's egen tankegang han kommer ud medJA

(Louis nævner tallenes bestemte værdi, så som 3, 6, 9. SoTW; Nikola Tesla mente, at tallene 3, 6 og 9 var nøglen til universet, og han beskrev dem som "frekvenser" og "vibrationer", der afspejler universets struktur. Men "Kabalen" bruger jo også 3, 6, 9, 11, 13, 33, 66 for at maniupulere befolkningen) 


🙋 2. "Universal borgerløn" eller "universel basisindkomst" - ikke [UBI] som Kabalskabt

- Kommer der nogen form for "borgerløn" (såsom Tarot by Izabela m.fl. forudsiger?) eller udbetalinger til folket uden man skal arbejde for det i DanmarkSEPTEMBER
- Alle de penge som er tyvstjålet fra statskassen - kommer de tilbage til folket som en slags "borgerløn"? JA 

(Louis nævner de penge som bankerne har stjålet gennem 200+ år og Saint-Germains fund i Frankrig under Ludvig 16.'s regeringstid som han sendte til Amerika og som nu har en ufattelig stor værdi. SoTW; Hvis man ønsker at fordybe sig i St.Germain's historie, omkring og hvordan pengene fra World Trust (Støttefonde) vil blive distribueret - læs her. 250 års renters rente, har fået støttefondene til at vokse eksplosivt med en nettoformue på over ét quattuordecillion dollars, eller
$ 1.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000, 000.000. link)

Vil denne National N.E.S.A.R.A. eller Global GESARA eller Global Reformation eller fonde eller penge som Vatikanet har stjålet m.m. blive udbetalt i 2025? SEPTEMBER 2025
Vil beløbet være stort for starten af? NEJ
Hvilken størrelse om måneden? MELLEM 10-15.000 KR
Dvs., udbetalingen til befolkningen vil starte i September måned 2025? JA
- Vil DONG, DINAR, ZIM-udbetalingerne blive hæmmet af N/GESARA-udbetalingerne? NEJ 
- Vil 100 DONG(VND) få en værdi over 100 kr? 200 kr? 150 KR


🙋 3. EU's forfald, verdenskrigenes ophør og 'EVENTEN'

 Hvornår vil EU og alle disse krigsliderlige politikere og deslige starte med at gå i opløsning? OKTOBER 2025
 Vil krigene rundt om i verden mht. Israel/Gaza + Ukraine/Rusland stoppe op? JA
- Hvornår kommer det store soludbrud der vælter menneskeheden på rumpetten et par timers tid hvor ingen kropsfunktioner fungere? 
- Vil denne 'event' kommer i år 2025? JA OKTOBER 2025
- 10-days-of-darkness AKA medierne-lukker-ned, hvornår vil den komme? SEPTEMBER 2025

(Louis og SoTW; medierne og SoME lukker ned i en given periode og stakkelt dem, som er afhångig af det. I denne periode får vi 24/7 nyheder og evt. via Elon Musks StarLink verden over med ÆGTE nyheder. 2025 bliver året hvor alt væltes og begyndelsen af  Den Nye Gyldne Tidsalder. Med-Bed senge, fri-energi og alt vender, til det positive) 



🙋 4. Novo og Big Pharma kan ikke stoppe Med-Beds

- Vil Novo Nordisk køre længere og længere ned i skidtet? JA
- Vil Novo's Ozempic blive forbudt i AmerikaJA

(Louis snakker om flere artikler hvor Novo bliver nævnt på GAOG-hjemmesiden, hvor Trump kræver stop af Big Pharma - se dette link eller SoTW hjemmeside.  Man påstår at Novo og andre har snydt amerikanerne for 3 Trillioner Dollarss.)  

- Dvs., hvornår lukker Novo Nordisk? 2026

(SoTW; man snakker nu om at Kongeriget Dannevang skal finde andre forretningspartnere og lande andet en Trump-landet USA som er største eksportmarked. Louis; hvem gider at æde Ozempic som er dødsensfarligt i andre lande?) 

- Er man begyndt at behandle folk med Med-Beds på verdensplan? JA 
- Er der andre andet en militærfolk som bliver behandler med Med-Bed? JA 
- Er der placeret Med-Beds i Europa? JA
- Bliver nogle behandlet i Europa? NEJ 

(Louis; de er klar med under optræning af personalet og under militær bevogtning) 



🙋 5. Naturkatastrofe AKA Vejrmanipulation

- Vil der ske noget forfærdeligt negativt, ud over det vi kender til, i nærmeste fremtid? NEJ
Vil Yellowstones supervulkan eksplodere helt vildt? NEJ
- Jordskælvet på 8.8 på richterskalaen i Kamchatka Krai i Rusland - var den man-made lavet til lejligheden? JA
- Dvs., har man skabt dette jordskælv for svække Rusland? JA
- Også for at svække Japan? JA

(Louis og SoTW snakker nu om 'Jordskælvet ved Sendai 2011' som blev målt på 9.0 på richterskalaen som var en fysisk bombe og ikke med en elektromagnetisk pulseffekt, som man styrer fra Antarktis vejrmanipultions HQ som styre alle HAARP faciliteter. 

SoTW; Desuden var 2011 foranlediget af King BIBI og Mossad, fordi, japanerne blev truet til at udbetalte milliarder til Israel ellers også ville de bruge undervandsbomber som blev tyvstjålet fra Rusland i tidernes morgen. Andre siger det var 2 store eksotiske våben blev anvendt. Dette udløste så en tsunami. 1 øjenvidne sidder stadigvæk i fængsel, som kender til hele historien, som var på en båd sammen med andre der blev dræbt)

- Var jordskælvet udløst i det vestlige Stillehav ud for Kamtjatkai Rusland var det en elektromagnetisk pulseffekt som man benyttedes sig afJA

SLUT - THE END

No comments:

Post a Comment