Udgivet den 18. Oktober 2024 af Verdensalt
Vil du have en længere forklaring? Jamen, ét er min dagsbevidsthed, noget andet er, mit H-S. Min dagsbevidsthed har ingen anelse om hvordan mit H-S ser situationen, andet end hvad jeg selv kan mærke via mine 5 (eller 7 sanser inkl. intuition og empatiske evner). Og min dagsbevidsthed, er bestemt ikke altid enig med mit H-S forudsigelser. Det vel at betragte, som at bruge tarot læsning og eller pendulering.
Min indre guide er mit H-S. Måske, er det en kopi af mig selv, i et andet spejlet univers med en langt højere frekvens, vibration og energi. Mit H-S kender sandheden om mig og kan roligt se det hele fra oven. Det er min egne spørgsmål (nogle gange Louis selv der stiller spm) til mit højere selv (H-S). Louis oversætter det i sit eget sprog som "naturlæge m.m.", og jeg svarer tilbage via min arm og kinesiologi.
Ja, det er korrekt, i realiteten, kan jeg godt blive forført af egne tanker og ønsker. Eller, jinxet af en drillenisse eller snydt af udenjordiske entiteter. Louis selv, kan jo også påvirke mig (i teorien). Men både Louis og mig selv, sagde hunden, er ikke besatte af djævelen og onde ånder eller dæmoner. Og er ikke skabt, for, at Fuckr med dn hjrne! Tværtimod. Kinesiologi er meget svært at 'fake' med, som bruger Kroppens energier til at svare tilbage på... |
🙋 0. Personligt behandling
Der gik meget af tiden med at udredning af min brækket kraveben og mærkelig hævelse og stor rund blodansamling/væske på brystet, som hverken skadestues stresset hospital, røntgenundersøgelse og eller min egen læge og sygeplejemor, vidste noget omkring.
Det viste sig at et beskadiget/forskubbet brystben/ribben. Med akupunktur, healing af forskellige slags, fik jeg mit chok og stress på plads. Smerten er mindsket og min hævelse er mindre. Efter mit MTB fald er jeg gået ud af kroppen og den skulle aura-energi-mæssigt sættes på plads igen.
Kinesiologi-behandling var jeg bange for "skov" (underbevidsthed) og endnu en frygt var "livets alvor" som alle børn får indoktrineret ind i deres DNA "hukommelsesceller". Vi gik tilbage til da jeg var 15 år og efter konfirmationen. Friheden er slut, man må ikke lege mere og være ubekymret om omverden nu skal der tages fat. Nu går man mod at blive voksen og "se livets alvor i øjnene". Nu skal der arbejdes for føden. Nu er lommepenge slut og man skal forbedres til arbejdsmarked og de 18 år. osv. osv.
🙋 1. Den næste "man-made event" for at skabe kaos i verden vil det være?
En ny storm? NEJ
Et jordskælv? NEJ
Vil det være et vulkanudbrud? JA
Vil man lave et vulkanudbrud i denne måned Oktober 2024? JA
Hvor vil det foregår henne? Italien, filippinerne, japan, alaska? NEJ. Yellowstone? JA
Vil de forsøge at få Yellowstone til at gå i total udbrud og spagat? JA
Vil det lykkes for dem at lave det helt store gigantiske nummer? NEJ
Vil det forårsage et mindre vulkanudbrud? JA
Hvor mange vil omkomme? JA. OVER 50 MENNESKER
(SoTW; sidste måned forsøgte NASA med sit frygtmonster at advare om en Yellowstone-supervulkanen, en af de mest kraftfulde og muligvis ødelæggende naturkræfter på Jorden)
Det vil sige at det er noget som Cabal vil skabe for hævne sig og skabe panik og angst? JA
Er der andre ting som Cabal vil lave i Oktober måned "officielt"? NEJ
Dvs., vulkanudbruddet bliver annonceret af vores onlinemedier og dagsmedier? JAVil det være hjælp af 10-days-of-darkness-princippet? JA
(SoTW; QAnons, truthers og patriots mener vi kommer til at opleve "10 dages mørke" til et bestemt formål uden internet, el og vand. Det ville være en strategi for de hvide hatte, ikke fra de mørke)
(Louis og SoTW diskuterede Kongehuset og de europæiske monarkier udenom mit H-S. Fra andre H-S læsninger ved vi af flere omgange, at det danske Kongehuset forsvinder i 2025. Vi griner lidt i skægget over "afdøde" Kate som PLUDSELIGT igen igen er tilbage i æteren der ligner en 25 årig dødlækkert "sild" (mand) uden at have mistet håret under kemo og Prins William double. SoTW undre sig over om hvordan man kan finde en double som kan ligne Prins Ingolf, den evnesvage, som blev skubbet ud af kongerækken - bare for sjov tanke)
🙋 2. Valget i Amerika. Hvad er sandsynligheden for, at det bliver afholdt?
Vil valget i USA bliver afholdt? INGEN SVAR
Vil valget blive aflyst i USA? JA
Vil valget blive afholdt den 5. November? NEJVil valget blive aflyst den 5. november? JA
Hvem vil beklæde præsidentembedet?
- Harris? NEJ
- Trump? NEJ
Vil der blive sat en 3-person ind i stedet for? JA
En politiker? NEJ
En kvinde? JA
En kvinde der er kendt i forvejen? NEJ
En anonym kvinde som verden ikke kender som sådanne? JA
(SoTW; vi har spurgt mange gange i flere år og mit H-S gentager det hele tiden. En kvinde træder ind som den sidste præsident af USA eller den første af den nye republik eller "council")
Vil det blive afsløret INDEN den 5. November at Kamala Harris IKKE er i levende live mere og Joe Biden IKKE er i levende live mere? Vil det blive annonceret inden valget? JA
(Louis indskyder man kan jo ikke indsætte en kandidat som ikke eksistere, så det bliver en "midlertidigt" a' la "rigsfører" eller præsident)
Kan det være en person som har et officielt embede? JA
Kan det være en dommer? NEJ
En kvinde fra kongressen som er kendt og repræsenteret? JA
Kan det være en "kendt" politiker til at sidde på posten? NEJ
Men en såkaldt "neutral" politiker? JA
(SoTW; så kan det ikke være Tulsi Gabbard som er meget vellidt og kendt. Louis; de siger valget bliver ikke afholdt og jeg tror siger Louis og det tror din underbevidsthed også, at det er fordi de bliver afsløret som DØDE. Både Benjamin Fulford og David Wilcock har snakket om det "David Wilcock LIVE: What If It's a Normal November?". Snakken forsætter om 5 eller 10 days of darkness...)
🙋 3. Hvad med krigene? Efter verdens ondskab bliver afsløret?
Vil de 2 krige fortsætte efter afsløringerne? NEJ
Vil krige midlertidigt stoppe op efter disse afsløringer og "nedlukning" af internet m.m.? JA
Vil krigene stoppe op efter 10-days-of-dakness? JA
(Louis; man kan jo ikke kommunikere under en krig når al kommunikation indstilles. Og mon ikke "folket" vil stoppe juristen, komikeren, skuespilleren? Volodomyr Zelenskij om at tigge efter penge. SoTW siger at truthers mener Israel bliver udryddet og Gaza og Israel opdelt af i 2 neutrale stater)
🙋 4. - Q siger Israel er til sidst. Man siger jo Israel er den sidste højborg af negative reptiler
Er der nogen Aliens, reptiler eller "sataner" som kan forhindre "noget" som er planlagt af DeHvideHatte (White Hats) ? NEJ
Kan de lave en masse "ballade"?JA
🙋 5. - RV/GCR/G-NESARA osv.
Bliver RV sat i gang 2024? Dvs. udligning af alle økonomiske penge osv? NEJ
Altså hvornår bliver DONG (VND) og andre valutaer sat i gang som bliver 1:1 ligestillet med alle andre valutaer? - JANUAR 2025.
RV - ( er ikke en svækkelse eller deprecieret eller nedskrivningen af et lands valuta. Det er en afvikling og revaluering af et 'lands' nuværende valuta værdi, for at gøre den mere attraktiv på det globale valutamarked, men samtidig understøttes/opbakkes af til enhver tid gældende reservebeholdning af det enkelt lands Guld, Sølv, ædelsten, mineraler m.m. Dermed får papirpenge sin rigtighed igen, i form af råvare penge (penge som er baseret på en værdifuld handelsvare)
LÆS VIDERE: Reblog 2014: En 'mini' Wikipedia
No comments:
Post a Comment